Tyto alba

by D2ti de3t2

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      100 CZK  or more

     

1.
2.
02:18
3.
02:40
4.
03:38
5.
03:08
6.
02:49
7.
02:16
8.
03:43
9.
06:08
10.

about

Bugrr - guitar, vocal, Filda - keys, Luďa - bass, vocal, Dav - guitar, Marty - drums

Recorded in LowResolution studio by Hromy

Úpornost, sveřepost, vzdor - to všechno se zračí ve tvářích burlaků, když tvrdošíjně vlečou svojí loď proti proudu. Srdce bubnuje v ostrým rytmu, krev ve spáncích hučí víc než zbustrovaná basa, šlachy napjatý a rty praskající jak struny kytar. Ale kam to v těch vyprahlejch končinách dotáhli? To je otázka deště, ne času...

Silver Rocket Records

Buy 12´ vinyl version
www.silver-rocket.org/katalog/deti-deste-tyto-alba

credits

released July 2, 2015

Bugrr a čtyři další jedinci coby správní neotesanci dělají řádně hlučný bugr, odkud sálá sympatická primitivnost, syrovost, špína a bahno. Garáž, beton, kov a plech. Noise rock, který propojuje punk, hardcore nebo grunge, a kam místy pronikají industriální Paprsky inženýra Garina, kde pánové také hrají. A to všechno činí způsobem, jenž charakterizuje nejen oblačně nepatřičná a spíše přízemně se držící atmosféričnost, ale hlavně naprostá upřímnost a uvěřitelnost.

Ohledně hudební nápaditosti je to výrazně slabší, jenže o ni zde, natožpak o zvukovou či produkční dokonalost, ani moc nejde. Spíše o uznání od vstřícně naladěných posluchačů a osobní potěchu duše z vyluzování hluku, kdy instrumentální zaváhání není překážkou, neučesanost je výhodou a občasné vazbení dokonce žádoucím prvkem. Zaujme hutně hypnotizující „Morda“ či od industriálu k noisu mířící nejdelší kompozice „Herodion“, ale také „Tětiva“, v samém závěru a tentokráte pod názvem „Tětiva light“ zopakovaná jako prostý hospodský popěvek s akordeonem, což po všem předchozím kytarovém hlučení představuje vítané vybočení i vysvobození. „Život je tětiva, Bůh je luk, šíp je směr a pastvina hluk.“

Pokud připočteme i „Test Locus“ s textem vypůjčeným od avantgardního souboru Ženy, slova jsou napsána spíše krátce a stručně, ale přitom natolik inteligentně, že jistě cosi sdělují, ale rozšifrování je často nesnadné. Běžný jednodušší primitiv, kupříkladu autor této recenze, může být mile potěšen alespoň tím, že díky názvu písně „Fetisof“ vzpomene na hokej, ovšem luštění ostatních témat raději vzdává, respektive přenechává přechytralým intelektuálům.

(Ladislav Oliva, Aardvark, 28.03.2016 )

tags

license

all rights reserved

about

D2ti de3t2 Prague, Czech Republic

a.k.a. Děti deště. The Band of Intelligent People in Time of Neverending Music Hollidays /// Kapela inteligentních lidí na neustále pracovní dovolené. /// Noise, Garage, Punk, Hard Core. Loudly and More Loudly.

contact / help

Contact D2ti de3t2

Streaming and
Download help